Izgalommal és büszkeséggel ismertetem veletek hazánk egyedülálló és engedélyezett szakmai képzését, amely a személyiségfejlesztés világába kalauzol bennünket. Szeretném bemutatni, hogy a személyiségfejlesztés milyen hasznos és hatékony életviteli módszer, amellyel képesek vagyunk alakítani személyiségünket és jobbá tenni az életünket, kapcsolatainkat. Csatlakozz hozzám ezen az izgalmas kalandon a személyiségfejlesztés birodalmába, és fedezd fel, hogyan változtathatjuk meg életünket, hogy boldogabb és kiegyensúlyozottabb emberekké váljunk!
Hogyan formálhatod át a személyiséged és alakíthatod az életedet?
Mindannyian mások vagyunk, egyedi személyiséggel és tapasztalatokkal rendelkezünk. A személyiségfejlesztés az egyéni potenciálunk felfedezésének és kibontakoztatásának folyamata, ami hozzájárulhat ahhoz, hogy teljesebben éljük meg az életünket és szembenézzünk az akadályokkal.
A személyiségfejlesztés meghatározása előtt fontosnak tartom, hogy leírjam minek a fejlesztéséről is lenne szó, ez pedig ugye a személyiség.
Mi is pontosan a személyiség? Westen (2002) szerint „eltérő körülmények között megnyilvánuló gondolat-, érzés-, motiváció- és viselkedésmintázat”. Ez a komplex rendszer határozza meg, hogyan gondolkodunk, érzünk és cselekszünk különböző helyzetekben.
A személyiségünk azonosítja és meghatározza, kik vagyunk mi, de ez nem jelenti azt, hogy örökre merev marad. Különböző életesemények, tapasztalatok és az önreflexió révén lehetséges pozitív irányba formálni a személyiségünket. Ez utóbbi azt is magába foglalja, hogy ha megváltoztathatjuk a gondolatunk, érzésünk, cselekedetünk bármelyikét, az hatással lesz a személyiségünkre, viselkedésünkre.
Fontos szem előtt tartani, hogy a személyiségünk fejleszthető és alakítható. Hagyhatjuk, hogy személyiségünk sok-sok időn keresztül célzottság nélkül fejlődjön, vagy dönthetünk úgy, hogy tudatosan mi vesszük kézbe személyiségünk alakítását; akár segítséggel is.
A személyiségfejlesztés jéghegye: Fedezd fel az elméd rejtett mélységeit!
Hasznosnak tartom felvázolni a személyiségfejlesztés szempontjából a Freudi jéghegymodellt, hiszen segít megérteni a személyiségfejlesztés mélyebb rétegeit. Jéghegy, mivel a lélekrészeinket ehhez hasonlította.
A tudatos gondolatok, érzések és cselekedetek csak a jéghegy csúcsát jelentik, míg a tudatalatti részek, mint az elnyomott vágyak és félelmek, rejtve vannak a jéghegy mélyén, a legjelentősebb felszín alatti területen.
Az „elsüllyedt” lelki tartalmaink alapesetben nem hozzáférhetőek, valami miatt elfogadhatatlanok számunkra, elfojtjuk őket. Ezek azonban viselkedésünkre nagy hatással vannak. Párválasztásunk, pályaválasztásunk, de akár a legapróbb döntéseink és reakcióink hátterében is könnyen lehet, hogy tudattalan mozgatórugók dolgoznak, legfőképpen akkor, ha visszatérő motívumokról van szó. Mélyen bennünk szunnyadó emlékeink és érzéseink hatással lehetnek életünk alakulására, de ha elkezdjük visszafejteni a tudattalanunk által írt forgatókönyv fonalát, akkor elindulhat a változás.
Büszke vagyok arra, hogy a Személyiségfejlesztő Akadémia hároméves, államilag elismert, professzionális képzésén tanultam, és ezzel egyedülálló módon járulok hozzá az érzelmi intelligencia és az emberi kapcsolatok fejlesztéséhez. Mi, mint hiteles Személyiségfejlesztő szakemberek – akiknek mély önismereti megtapasztalásokban volt részünk – saját élményre épülő, hatékony módszereket sajátíthattunk el. Ezért a kliensünk személyiségéhez és témájához igazíthatjuk komplex eszköztárunkat, hogy a legjobb hatást érjük el.
A jövő heti folytatásban egy esettanulmányban szemléltem a személyiségfejlesztés folyamatát.
Fotó:
Serhej Calka, forrás istockphoto.com
Vélemény, hozzászólás?