Nekem segítség, ha tudom, hogy mire számíthatok, mi fog történni egy számomra ismeretlen helyzetben, ezért ez a cikk arra hivatott, hogy bemutassa hogyan zajlik egy párkapcsolati konzultáció a Személyiségfejlesztő Centrumnál a nulladik lépéstől a folyamat lezárásáig.
A nulladik lépést nektek kell megtennetek, méghozzá közös elhatározásból rászánni magatokat arra, hogy segítséget kérjetek ahhoz, hogy újra visszataláljatok egymáshoz. Már ez nagyon nehéz, hiszen hozzátartozik a beismerése, majd elfogadása annak, hogy valami nem működik úgy, ahogy szeretnétek, valljuk be, ez egy sikertelenség érzés, amit senki sem szeret megélni. Persze az is lehet, hogy kíváncsiságból kipróbálnátok a konzultációt, azonban azt gondolom szenvedésnyomás nélkül ezt kevés pár kezdi el. Pedig izgalmas is lehet, jobban megismerni egymást, azonban félelmetes is, hiszen mi van, ha kiderül valami és a jó kapcsolat mégsem annyira jó, mint azt a felek hitték.
Amikor meghoztátok az elhatározást, hogy megpróbáljátok a párkapcsolati konzultációt, akkor találnotok szükséges hozzá egy fejlesztő szakembert. Ki kell közösen választanotok azt az embert, aki végig fog benneteket kísérni az ön- és társismereti úton. Ha például az alapvető problémátok az, hogy nehezen hoztok közös döntéseket, ez biztosan nem lesz egyszerű.
Jön a bejelentkezés, le kell bokszolnotok egymás között ki vállalja ezt a feladatot.
Mondjuk eljutottatok idáig, van időpontotok és el is jöttök az első találkozásra.
Azt tudnotok kell, hogy ami a fejlesztés során elhangzik, az ott is marad, ugyanis titoktartás van.
Az első pár alkalom alatt megismerkedünk, beszélgetünk például arról, hogy mi hozott benneteket ide, miért pont most, ki hogyan érzi magát és mit gondoltok a kapcsolatotokról. Hogyan vagytok ti egymással ebben a társulásban, milyen szerepeitek vannak, milyenek a családi mintáitok. Megnézzük a párkapcsolat fejlődési fázisait és feltárjuk a hozzá kapcsolódó elakadásokat, beazonosítjuk a legfőbb problémát.
Aztán a középső szakaszban meghatározunk egy közös célt, ami felé elindulunk együtt. Ez segít benneteket abban, hogy lássátok, hogyan és merre megyünk, az elért mérföldkövek pozitív érzéseket generálnak bennetek Továbbá a célirányos haladás ad egy keretet, nem egy végeláthatatlan időintervallumra kell elköteleződnötök a közös munka mellett. További fontos tudnivaló, hogy az általatok beletett munka nélkül nem lesz változás, illetve lesznek nehéz és kevésbé nehéz részek is, ami lelkileg nem mindig könnyű.
Az ülések folyamán, a különböző általunk elsajátított technikákkal segítünk benneteket, hogy jobban ki tudjátok fejezni egymás felé az érzéseiteket és a szükségleteiteket, könnyebben menjen köztetek a felnőtt – felnőtt kommunikáció. Mélyüljön az intimitás, az elfogadás a kapcsolatotokban, fejlődjön az önreflexiós képességetek. Jobban ráláttok önmagatokra és a kapcsolatban betöltött szerepetekre, a mintákra és tudatosabban fogjátok vezetni az életeteket.
Az utolsó 3 alkalom a lezárása a közös munkának, ahol összegzésre kerül, hogy honnan indultatok és hova jutottatok el, hogy mi az, ami esetleg még problémát jelent, mi az, amit kaptatok ettől az úttól, amit sikeresen beépítettetek a mindennapjaitokban és mit visztek magatokkal.
Rajtatok áll, hogy mennyi energiát, őszinteséget tudtok beletenni a közös munkába, amitől nagyon függ a konzultáció sikeressége. Érdemes nyitottan hozzáállni a folyamathoz, hiszen közös érdek a megoldás megtalálása és alkalmazása a mindennapi életben.
A jó társkapcsolatok ugyanis meghosszabbítják az életet!
Fotó:
Shvets production, forrás pexels.com
Vélemény, hozzászólás?