Gyakori kérdések
Ki a személyiségfejlesztő?
A Személyiségfejlesztő Akadémia 3 éves képzését sikerrel teljesítő szakember, aki több éves szociális szolgáltatási és/vagy humán és/vagy oktatási/pedagógia tapasztalattal bír.
Az érzelmi intelligencia fejlesztő egyéni és csoportos foglalkozásokon keresztül fejleszti az egyének érzelmi intelligenciáját, ezáltal a személyiség fejlődését, a személyes hatékonyság, társas kapcsolatok fejlesztését és a munkahatékonyság fejlesztését szolgálja.
Mi a különbség a pszichológus, pszichiáter, coach és a személyiségfejlesztő között?
Pszichológus: A pszichológusokat bölcsészkaron képzik. Tanulmányaik inkább az emberi érzékelés, érzelmek és kapcsolatok területeire fókuszálódnak, ezekről szereznek alapismereteket.
Pszichiáter: Orvosi egyetemet kell elvégeznie, ezután lehet szakvizsgát tenni pszichiátriából, ami a lelki betegségek biológiai alapjaival foglalkozó tudományág. Pszichiáter szakorvos csak valamilyen pszichoterápiás módszerben való képzettség és pszichoterapeuta szakvizsga megszerzése után végezhet pszichoterápiát. Gyógyszerek felírására jogosult.
Coach: A személyes képességeket, meglévő erősségeket azonosítja és fejleszti, segítve ezzel a továbblendülést, az elakadások, problémák megoldását, üzletszerű tanácsadó.
Személyiségfejlesztő: A Személyiségfejlesztő Akadémia 3 éves képzését sikerrel teljesítő szakember, aki több éves szociális szolgáltatási és/vagy humán és/vagy oktatási/pedagógia tapasztalattal bír.
Az érzelmi intelligencia fejlesztő egyéni és csoportos foglalkozásokon keresztül fejleszti az egyének érzelmi intelligenciáját, ezáltal a személyiség fejlődését, a személyes hatékonyság, társas kapcsolatok fejlesztését és a munkahatékonyság fejlesztését szolgálja.
Hogy zajlik egy ülés/fejlesztés?
Az ülés/fejlesztés időtartama minimum 60 perc, maximum 90 perc megállapodás szerint. A személyiségfejlesztő integratív módszerekkel segíti a klienst aktuális problémáinak tisztábban látásában, megoldásában. Elősegíti a mély, lelki fejlődést.
Miért kell folyamatban gondolkodni?
Az érzelmi intelligenciafejlesztés, személyiségfejlesztés egy tanulási folyamat. Nem ígér azonnali megoldásokat, a fejlődéshez a kliens motivációja, változásra való hajlandósága szükséges.
Hogyan válasszak szakembert?
Az igényeid, szimpátiád szerint. (Lásd: témaválasztó)
Hány éves kortól kérhetjük a személyiségfejlesztő segítségét?
Iskolás kortól, 18 éves kor alatt szülői hozzájárulással.
Kinek javasolt felkeresni személyiségfejlesztőt?
Problémákkal küzdő, vagy érzelmi életében változtatni akaró, esetleg önismeretét fejleszteni vágyó felnőtteknek, pároknak, gyermekeknek. Személyiségfejlesztéssel, érzelmi intelligencia fejlesztéssel kapcsolatos tréningeket, workshopokat igénylő cégeknek, iskoláknak, csoportoknak.
Milyen kockázattal jár a fejlesztés?
Változhatnak személyes kapcsolataid, ritkán előfordulhatnak fizikai tünetek, melyek természetes velejárói a mély tudatalatti fejlődésének.
Hol történnek a fejlesztések?
Egyéni fejlesztés esetén az adott személyiségfejlesztő által működtetett helyiségben. Csoportos fejlesztés esetén a cégek, iskolák, csoportok által leegyeztetett helyszíneken.
Működhet-e online a fejlesztés?
A személyiségfejlesztő döntésétől függően folytatható online térben is a fejlesztés.
Van-e kizáró oka a személyiségfejlesztésének?
Kezeletlen mentális zavarok, pszichés betegségek, pl. kezeletlen depresszió.